w

Kantor kryptowalut

Chcesz wypłacić krypto wygodnie, bez rejestracji i udziału osób trzecich? Skorzystaj ze stacjonarnego kantora kryptowalut, jakim jest bitomat! Urządzenie jest proste w obsłudze, cały proces trwa chwilę, a gotówkę otrzymujesz do ręki!

kantor kryptowalut

Czym jest stacjonarny kantor kryptowalut?

Określenie „kantor kryptowalut” kojarzy się głównie z usługą online, a okazuje się, że wymiany cyfrowej waluty na gotówkę można dokonać także stacjonarnie. I co ważne – w pełni anonimowo. Taką możliwość zapewniają bitomaty, których zasada działania jest podobna do bankomatów. Procedura przebiega w kilku krokach i nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Transakcja kończy się wypłatą gotówki w walucie fiat. Minimalna kwota wypłaty to najczęściej 100 zł.

Operacje obsługiwane są przez system wypłat anonimowych, a bitomaty są systematycznie audytowane i aktualizowane zgodnie z technologią blockchain, dzięki czemu transakcje są w pełni bezpieczne. Do ich zrealizowania potrzebne są: numer portfela kryptowalutowego, smartfon, którym zeskanujesz kod QR, a w przypadku kupna kryptoatywów – banknoty. Co ważne, w stacjonarnych kantorach cyfrową walutę można spieniężyć anonimowo (dotyczy jednorazowych wypłat do konkretnej kwoty, limit może wynieść np. 1000 €), co czyni operację praktycznie niemożliwą do wyśledzenia.

Jak wymienić krypto na gotówkę w stacjonarnym kantorze kryptowalut?

Pierwszym, co trzeba zrobić, to znaleźć bitomat, najlepiej najbliżej miejsca zamieszkania. Urządzenia dostępne są w dużych miastach, np. bitomaty emoney24 działają w Zakopanem, Krakowie, Bytomiu, Gliwicach czy Bielsku-Białej. Wejdź na stronę operatora i sprawdź adresy.

Sam proces transakcyjny jest banalnie prosty. Wystarczy postępować wedle wskazówek wyświetlanych na ekranie i wybierać jedną z dostępnych opcji. System poprosi m.in. o wskazanie kryptowaluty, jaką chcesz kupić/sprzedać, potwierdzenie obywatelstwa UE i regulaminu oraz określenie kwoty wypłaty. Na koniec wystarczy zeskanować kod QR i chwilę poczekać na otrzymanie gotówki. Za skorzystanie z usługi pobierana jest prowizja oraz opłata sieciowa.

Przy okazji warto wspomnieć, że stacjonarne kantory kryptowalut obsługują wybrane rodzaje nominałów. Zwykle jest nim Bitcoin (BTC) i/lub Ripple (XRP). Zatem żeby sprzedać/kupić inną walutę, trzeba najpierw przeliczyć ją (przekonwertować) na tę obsługiwaną przez urządzenie. Bez większych trudności zrobisz to przy pomocy narzędzi dostępnych w internecie.

Dlaczego wypłata w stacjonarnym kantorze kryptowalut to dobre rozwiązanie?

Stacjonarne kantory kryptowalut mają sporą przewagę nad innymi formami wypłat cyfrowej waluty. Transakcje odbywają się bez udziału osób trzecich, a ilość niezbędnych do tego formalności jest ograniczona do minimum.

Nie trzeba zakładać konta, podawać żadnych danych ani przechodzić weryfikacji tożsamości, co pozwala zachować pełną anonimowość (dotyczy wypłat do określonej kwoty, np. do 1000 €, czyli ok. 4500 PLN na transakcję). Wszystko przebiega o wiele sprawniej aniżeli przy wypłatach na rachunek bankowy czy kartę, w przypadku których konieczne jest wcześniejsze zaksięgowanie środków na koncie.

Co więcej, wypłata w stacjonarnym kantorze krytowalut jest bardzo wygodna. Z urządzenia można skorzystać w dowolnym momencie, a po kilku/kilkunastu minutach pieniądze trafiają do ręki.

Originally posted 2022-12-13 11:03:25.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

portfel bitcoin

Zakup bitcoin i inne funkcje, które umożliwia portfel online

kryptowaluty na prezent

Kryptowaluta pod choinkę – kiedy to dobry pomysł? O czym pamiętać przy zakupie?