w

Kurs bitcoina na fali wzrostów, czy przełamie falę wielotygodniowych spadków?

Kurs bitcoina odbija po kolejnym spadku i przebija poziom 40 tys. dolarów. Panika na rynku zmniejsza się, a inwestorzy wracają do kryptowalut.

Kurs bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia zanotował sporą korektę, a następnie szybko zaczął wracać na właściwe tory. Aktualnie kosztuje on 43,5 tys. dolara za sztukę. Wraz z eskalacją konfliktu zbrojnego na Ukrainie większość rynków finansowych uległa załamaniu i zanotowała spore spadki. Bitcoin oraz inne kryptowaluty nie były wyjątkiem. Najpierw jego kurs zanurkował do poziomu 34 tys. dolarów, a następnie gwałtownie odbił. W czasach niepewności co do dalszej sytuacji umacnia się wartość dolara, a także drożeje złoto. Kapitalizacja bitcoina i wynosi aktualnie ok. 823 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 31 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła aż o 17%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła około 44 tys. dolarów (184,5 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on aż 51 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje względny spokój i jest to sentyment o wiele lepszy, niż jeszcze kilka dni temu. Odbicie kursu uspokoiło wiele osób, które obawiały się dalszych spadków.

Crypto Fear & Greed Index on March 1, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Altcoiny odbijają na równi z bitcoinem. W ujęciu procentowym kurs większości z nich wzrósł podobnie jak bitcoin. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem, również w ostatnim czasie ulega sporym wahaniom cenowym. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2908 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 350 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 19 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zonda

Zonda przekazuje 100 000 zł na rzecz PAH i rozpoczyna kryptowalutową zbiórkę na akcję StopWar

kurs bitcoina

Kurs bitcoina znów poniżej 40 tys. dolarów – czy czekają nas dalsze spadki?