w

Deweloperzy tokena Shiba Inu ogłaszają szczegóły dotyczące wejścia w metaverse.

Kryptowaluta Shiba Inu jest jednym z altcoinów, który najbardziej spopularyzował się w ubiegłym roku. Przyciągnęła ona do siebie bardzo szerokie grono inwestorów, które pojawiło się po kilku wydarzeniach wzbudzających dużo rozgłosu i kontrowersji. W ubiegłym roku kryptowaluta Shiba Inu pozwoliła wygenerować wczesnym inwestorom ogromne zyski, które dla wielu z nich były rzędu setek lub nawet tysięcy procent zwrotu z inwestycji.

Powstała ona na rosnącej fali zainteresowania Dogecoinem, który od wielu lat mimo niewielkiej użyteczności i słabych podstaw technologicznych radzi sobie niezwykle dobrze. Głównym powodem ich wzrostu był fakt, iż są one bardzo memiczne, co nadało im sporo rozgłosu. Do sukcesu dogecoina w sporym stopniu przyczynił się CEO Tesli – Elon Musk, który wielokrotnie promował go na swoim twitterze.

Shiba Inu – metaverse

Od stycznia wiadomo już, że ekosystem tego projektu będzie rozwijał się w kierunku wirtualnej rzeczywistości, zwanej metaverse. Kraina, w której będzie poruszał się użytkownik tego metaverse nazywa się ShibaLands, a tokenem wykorzystywanym w tym ekosystemie będzie kryptowaluta LEASH. Użytkownicy tego świata do dyspozycji będą mieć do wykupienia 100 tys. unikalnych landów, które będą miały postać tokenów NFT. W ostatnich dniach pojawiły się nowe informacje, dzięki którym wiemy już jak będzie przebiegała ich sprzedaż.

Landy w ekosystemie Shiba Inu

Sprzedaż stu tysięcy landów będzie przebiegała w trzech etapach, a pierwsze dwa będą dostępne dla osób, które zamrożą swoje tokeny LEASH w ekosystemie shib. W zależności od tego ile tokenów zamrozimy, tyle landów będziemy w stanie nabyć. Limit landów na jeden adres to 200 sztuk. Minimalna ilość, którą musimy zamrozić, aby móc nabyć land w pierwszym etapie to 0,2 tokena LEASH, które musimy zamrozić minimum na 45 dni. Po aktualnym kursie jest to 400 dolarów, czyli około 1700 PLN. Zamrożenie tokena nie wiąże się jednak z tym, że mamy gwarantowane otrzymanie landu. Pozwala nam to tylko wziąć udział w pierwszych dwóch etapach sprzedaży. Pierwszym etap będzie trwał 72 godziny i będzie miał charakter licytacji. Za pomocą ethera użytkownicy metaverse, którzy będą mieć dostęp do przedsprzedaży, będą mogli wykupić dowolne landy, jeśli ich oferta będzie najwyższa.

shiba inu
shiba inu

Drugi etap, który nastąpi po fazie licytacji będzie trwał siedem dni. Po ustalonych z góry cenach (bez licytacji) użytkownicy którzy zakwalifikowali się na przedsprzedaż będą mieć możliwość zakupienia określonej ilości landów, korzystając z ethera. Trzeci etap sprzedaży otwarty będzie dla wszystkich, bez konieczności posiadania wcześniej i mrożenia tokena LEASH.

Deweloperzy twierdzą, że zebrane w ten sposób ethery będą wykorzystane na rozwój projektu, a więc będą oni je z czasem musieli upłynnić, aby sfinansować grono programistów, które będzie nad nim pracowało. Jest to główny powód, dla którego landy sprzedawane będą za pomocą ethera, a nie tokena shib.

Deweloperzy tokena Shiba Inu ogłaszają szczegóły dotyczące wejścia w metaverse.

Jak twierdzą deweloperzy Shiba Inu, landy te będą mogły być wykorzystywane do generowania dochodu pasywnego oraz cennych zasobów do dalszego rozwoju w metaversie, jednak nie przedstawili oni jeszcze żadnych szczegółów jak miałoby to wyglądać. Inwestycje tego typu niosą ze sobą bardzo wysokie ryzyko i są dość kosztowne.Należy dobrze się zastanowić, zanim zdecydujemy się na taką inwestycję i liczyć się z ewentualnymi stratami, jakimi możemy w związku z tym ponieść.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kurs bitcoina utrzymał się powyżej 44 tys. dolarów i kontynuuje dalsze wzrosty.

Kurs bitcoina utrzymał się powyżej 44 tys. dolarów i kontynuuje dalsze wzrosty.

tokeny nft

Tokeny NFT na pomoc Ukrainie