w

Kurs bitcoina utrzymał się powyżej 44 tys. dolarów i kontynuuje dalsze wzrosty.

Ostatnie dni mimo niewielkich ruchów cenowych są dla rynku kryptowalut bardzo intensywne. Po przełamaniu wielotygodniowych spadków kurs bitcoina porusza się powyżej poziomu 44 tys. dolarów i walczy o utrzymanie trendu wzrostowego.

W ostatnich dniach kurs bitcoina zanotował korektę, ale utrzymał się powyżej linii wsparcia, wyznaczającej aktualny trend wzrostowy. Rynki finansowe wyceniły już aktualne podwyżki stóp procentowych przez amerykański FED oraz konflikt na Ukrainie, który nadal trwa. Mimo tych wydarzeń ze świata wiele aktywów, które uznawane są za bezpieczne, na razie wyhamowało swoje wzrosty.

Kurs bitcoina utrzymał się powyżej 44 tys. dolarów i kontynuuje dalsze wzrosty.
Kurs bitcoina w parze do dolara na tygodniowym interwale czasowym (BTC/USD).

Kapitał powoli wraca na bardziej ryzykowny rynek akcji i walut cyfrowych. W czasach niepewności umacniała się wartość dolara, a jego aktualny kurs wynosi 4,20 PLN. Drożejące wcześniej złoto kosztuje 1924 dolara za uncję. Rekord ustanowiło także Euro, które na szczycie kosztowało około 5 PLN, a jest to aktualnie 4,64 PLN. Dalsze osłabianie się złotówki tymczasowo wyhamowało ze względu na rosnące stopy procentowe, które mają wzmocnić naszą walutę. Już w nadchodzącym tygodniu, odbędzie się kolejne posiedzenie RPP, na którym zapadnie decyzja co do ewentualnych dalszych podwyżek. Kapitalizacja bitcoina wynosi aktualnie ok. 881 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 21 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego wartość wzrosła o 4,2%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła około 48 tys. dolarów (201 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 48 punktów, co oznacza, że inwestorzy mają ambiwalentny stosunek co do dalszej sytuacji. Z jednej strony panuje niepewność związana z ostatnimi wydarzeniami na świecie, a z drugiej strony gwałtowne w ostatnim czasie wzrosty spowodowały, że inwestorzy odzyskali nadzieję na kontynuację trendu wzrostowego. Wiele osób spodziewa się, że jest to pierwszy krok na drodze, do ustanowienia przez bitcoina nowego ATH (ang. all time high) jeszcze w tym roku.

Crypto Fear & Greed Index on April 4, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Większość altcoinów w ostatnim czasie odbiła razem z bitcoinem. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem, również ulegał sporym wahaniom cenowym. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 3490 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 419 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 15 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podatek od kryptowalut

Jak rozliczyć podatek od kryptowalut za 2021 rok?

shiba inu

Deweloperzy tokena Shiba Inu ogłaszają szczegóły dotyczące wejścia w metaverse.