w

Twórca ethereum, twierdzi że dopuszczalne opłaty transakcyjne nie powinny być wyższe niż 5 centów.

W ostatnim czasie twórca sieci kryptograficznej ethereum – Vitalik Buterin, zabrał ciekawy głos w sprawie opłat transakcyjnych, które aktualnie są momentami absurdalnie wysokie. Przykładem tego jest całkiem niedawne zapchanie się sieci, związane z transakcjami za pomocą ApeCoina, które spowodowało, że niektórzy użytkownicy zmuszeni byli płacić po kilkaset dolarów, aby ich transakcja przeszła w kolejnym bloku.

Twórca ethereum wypowiada się na temat opłat w sieci

Podczas jednego z podcastów – Bankless, Ryan Sean Adams starał się pokazać, że koszta transakcyjne bywają względnie znośne, jeśli sieć nie jest przeciążona. Prezentował on zrzut ekranu na którym koszta transakcyjne wykonywane na tzw. drugiej warstwie wykorzystującej roll-upy, które wahały się od dwóch do osiemdziesięciu centów.

twórca ethereum
twórca ethereum

„W mojej opinii opłaty transakcyjne muszą zejść poniżej 0,05 USD, aby być naprawdę akceptowalnym. Ale zdecydowanie robimy wielkie postępy i jest spora szansa, że sharding może nas tam za jakiś czas zaprowadzić!” mówi twórca ethereum – Vitalik Buterin.

Czym jest sharding?

Sharding jest to rodzaj partycjonowania, który dzieli bardzo duże bazy z danymi na mniejsze, szybsze i łatwiejsze w zarządzaniu segmenty. Ma to na celu poprawienie wydajności i skrócenie czasu odpowiedzi na zapytania. Słowo shard w wolnym tłumaczeniu oznacza odłamek, małą część czegoś większego. Zjawisko to nie jest nową koncepcją i istnieje w tradycyjnym, scentralizowanym zarządzaniu bazami danych już od lat 90-tych. Sharding został spopularyzowany w grach on-line, w których deweloperzy tworzyli kilka serwerów dla graczy, aby rozładować natężenie i zmniejszyć ich obciążenie, co rzutowało na sprawniejsze działanie.

 


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

FED podnosi stopy procentowe, kurs bitcoina rośnie i zbliża się do 40 tys. dolarów

Gucci

Sklepy Gucci planują przyjmować płatności w kryptowalutach na terenie USA