w

Sklepy Gucci planują przyjmować płatności w kryptowalutach na terenie USA

Gucci jest to jedna z ekskluzywnych marek odzieżowych, która spopularyzowała się na cały świat. Firma planuje wdrożyć nowe metody płatności, za pomocą których będzie można robić zakupy w sklepach stacjonarnych Gucci na terenie USA. Docelowo akceptowane ma być kilka rodzajów kryptowalut, a najpopularniejsze z nich to bitcoin, ether oraz litecoin.

W których sklepach Gucci usługa uruchomiona zostanie jako pierwsza?

Usługa płatności za pomocą kryptowalut w sklepach Gucci ruszy jeszcze w tym miesiącu. Na pierwszy ogień pójdą sklepy w Los Angeles oraz na nowojorskiej Wooster Street. Tym samym firma dołączy do szerokiego już grona sklepów i firm na terenie USA, które akceptują płatności w kryptowalutach. Do największych z nich należy Microsoft, Starbucks czy też sieć telekomunikacyjna AT&T.

Sklepy Gucci planują przyjmować płatności w kryptowalutach na terenie USA
Sklepy akceptujące płatności w kryptowalutach – USA

Firma Gucci również jako jedna z nielicznych zapowiedziała, że w przyszłości przyjmować będzie także tzw. memowe kryptowaluty jak np. dogecoin czy shiba inu. Klienci robiący zakupy otrzymają kod QR, który będą mogli zeskanować, a w nim zaszyfrowany będzie adres portfela niezbędny do transferu środków, w celu zrealizowania transakcji. Usługa ta ma objąć za jakiś czas wszystkie sklepy stacjonarne, prowadzone bezpośrednio przez firmę Gucci w Ameryce północnej. Jest to kolejny spory krok dla kryptowalut pomagający im w adaptacji i pozwalający trafić do coraz szerszego grona odbiorców.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twórca ethereum

Twórca ethereum, twierdzi że dopuszczalne opłaty transakcyjne nie powinny być wyższe niż 5 centów.

kurs bitcoina

Kurs bitcoina notuje kolejną koretkę poniżej 36 tys. dolarów, czy to koniec dalszych wzrostów?