w

W Szwajcarskim mieście Lugano McDonald akceptuje płatności w kryptowalutach

McDonald jest to jedna z sieci fast-food, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Znana na całym świecie marka postanowiła wdrożyć w jednym ze swoich punktów możliwość płatności za swoje produkty przy pomocy walut cyfrowych.

McDonald’s akceptuje płatności w kryptowalutach

Eksperyment ten, w którym punkt McDonald będzie akceptował płatności przy pomocy kryptowalut odbędzie się w jednym z Szwajcarskich miasteczek – Lugano. Jest to jedno z większych miast znajdujące się w południowo-wschodniej części kraju niedaleko granicy z Włochami i na co dzień mieszka tam około 63 tysięcy osób.

Na tę chwilę akceptowane są płatności za pomocą bitcoina oraz stablecoina tether. Od marca 2022 roku miasteczko Lugano akceptuje te dwie kryptowaluty jako pełnoprawny środek płatniczy na swoim terenie. Oprócz umożliwienia mieszkańcom Lugano płacenia podatków za pomocą kryptowalut, będzie możliwość również rozliczania się np. za bilety parkingowe oraz usługi publiczne. Oczekuje się, że w przyszłości kilkaset sklepów i firm w okolicy będzie również akceptować płatności przy pomocy kryptowalut za swoje za usługi i towary.

Jednak nie jest to pierwszy punkt tej sieci fast-food na świecie, który przyjmuje płatności w postaci bitcoina. We wrześniu 2021 roku El Salvador stał się pierwszym krajem na świecie, który zezwolił na używanie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Od tego czasu we wszystkich dziewiętnastu punktach McDonald’s w kraju akceptowane są płatności w postaci bitcoina.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

blockchain bnb

Sieć blockchain BNB zhakowana na ponad 500 milionów dolarów

zmiana algorytmu

Jak zmiana algorytmu konsensusu wpływa na ilość etherów w obiegu?