w

Sam Bankman-Fried udzielił 11-godzinnego wywiadu w którym „wyjaśnia” co stało się z FTX

Sam Bankman-Fried jest to były CEO upadłej giełdy FTX, który był najważniejszą decyzyjną osobą w firmie. Poprzez brak standaryzacji, kiepskie zarządzanie, nagminne naruszanie przepisów oraz handlowanie środkami własnych inwestorów jest on jedną z głównych osób stojących za spektakularnym upadkiem drugiej największej giełdy na świecie.

Sam Bankman-Fried tłumaczy się w jedenastogodzinnym wywiadzie

Wywiad udzielony został dziennikarzowi bloomberga, a całość miała miejsce w jego apartamencie na Bahamach, gdyż nadal jest on na wolności. Zaczął on od dość kontrowersyjnego stwierdzenia, że powodem, dla którego wziął udział w wywiadzie, jest to, że zamierza on skompensować swoje postępowanie wobec dotkniętych upadkiem, a nie może tego zrobić, jeśli jest zajęty „ukrywaniem swojego tyłka”.

W trakcie wywiadu wyjaśniał on, że „dziura” jaka zrobiła się w budżecie pojawiła się poprzez błędy w księgowaniu jakie popełniali w firmie. Warto przypomnieć, że wynosiła ona prawie 8 miliardów dolarów, których ani Sam Bankman-Fried and FTX nie ma, aby spłacić zobowiązania wobec swoich wierzycieli. Jeśli faktycznie uwierzymy w to, że wynika z błędów w arkuszu kalkulacyjnym, to strach pomyśleć co musiało dziać się w innych aspektach prowadzenia firmy. Trzymał się on wersji, że dziura ta stworzyła się ze względu na niechlujne prowadzenie firmy, co jego zdaniem przestępstwem nie jest, a więc nie powinien on trafić do sądu. Twierdzi również, że gdyby mógł skupić się w pełni na swojej pracy odzyskałby te 8 miliardów dolarów, jednak nie jest w stanie przedstawić na tę chwilę, jak by tego dokonał.

Prowadzący z nim wywiad dziennikarz zasugerował, że albo celowo prowadzi on swoją błędną narrację, albo ma urojenia. Przed upadkiem widział on siebie jako wizjonera, który ma szansę zmienić świat, ale wykorzystując w tym celu środki inwestorów pogrążył nie tylko siebie, ale również wielu z nich. Z każdym dniem na platformę FTX przybywali nowi inwestorzy, więc im dłużej firma ta by funkcjonowała tym większe straty i z większym hukiem upadłaby w późniejszym czasie. Aktualnie zainteresowanie aktywami cyfrowymi i tak znacznie spadło w porównaniu do tego, co oglądaliśmy podczas ostatniej hossy, gdy bitcoin osiągał swoje szczyty w okolicach 69 tys. dolarów za sztukę.

  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

włochy

Włochy podatkują zyski kryptowalutowe od 2023 roku

bybit

Giełda Bybit planuje zwolnić 30% swojej załogi – kryptozima dotyka kolejne giełdy