w

Bored Ape Yacht Club- Amerykański SEC prześwietla twórców NFT

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (ang. SEC – U.S. Securities and Exchange Commission) twierdzi, że tokeny NFT wyemitowane przez Yuga Labs wykazują zachowania wskazujące ich przynależność do grupy papierów wartościowych (ang. securities).

Tokeny Bored Ape Yacht Club papierem wartościowym?

Yuga Labs jest to zespół deweloperów, który stoi za stworzeniem najpopularniejszej na świecie serii tokenów NFT – Bored Ape Yacht Club, oraz powiązanego z nim tokena ApeCoin. Komisja zajmie się badaniem czy podczas tworzenia i emisji aktywów kryptograficznych stworzonych przez tę firmę nie doszło do naruszenia przepisów dotyczących handlu papierami wartościowymi.

Na razie nie skierowano żadnych oskarżeń w stronę Yuga Labs, a fakt iż są oni prześwietlani nie musi wiązać się z nadchodzącym pozwem. Jednak komisja może mieć przesłanki wedle których twierdzi, że ta seria tokenów NFT bardziej przypomina im w swoim mechanizmie to jak działają akcje, niż aktywa kryptograficzne.

Sama firma twierdzi, że komisja robi po prostu rozpoznanie w temacie, który jest dla nich wciąż nowym zjawiskiem i zaczynają od największych w branży. Zobowiązali się oni wstępnie również do udzielania wszystkich niezbędnych informacji i odpowiedzi na zapytania, o które poprosi SEC.

SEC prześwietla także giełdy, które handlują tokenami NFT, a także tzw. „tokenami cząstkowymi”, które niejako pozwalają podzielić NFT na dowolną liczbę kawałków.

Tokeny NFT z serii Bored Ape Yacht Club popularne także wśród celebrytów

Eminem, Justin Bieber czy Neymar to tylko kilka popularnych nazwisk, które podjęły się inwestycji w te cyfrowe aktywo. Niestety jednak, od czasu gdy nabyli oni swoje tokeny ich wartość drastycznie spadła. Głównie spadek wartości wiąże się z korektą ceny ethera, ale nie tylko. Sporo tokenów spadło również nominalnie w wycenie w etherze, co dodatkowo przyczyniło się do pogłębienia strat. Większość z nich posiada aktualnie niezrealizowaną stratę, która mieści się w przedziałe od 300 tys. do 700 tys. dolarów na każdym z tokenów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ust

UST lekko odbija od dna po ogłoszeniu pomysłów na przywrócenie powiązania z dolarem

kurs bitcoina

Kurs bitcoina – gwałtowne po odczycie inflacji w USA