w

Roger Ver – twórca Bitcoin Casha, oskarżony o niespłacenie 47 milionów dolarów długu

W ubiegłym tygodniu jedna z giełd – CoinFLEX ogłosiła, że wstrzymują oni wypłaty środków ze swojej platformy, ze względu na problemy z jednym ze swoich kontrahentów, którym okazał się być Roger Ver. Firma wymyśliła tymczasowe rozwiązanie, w którym wyemitują oni nowy token Recovery Value USD (rvUSD), z którego zysk zostanie wykorzystany na spłatę zobowiązań wobec użytkowników.

Z dostępnej dokumentacji dowiedzieliśmy się również, że emisja jest dostępna tylko dla inwestorów spoza Stanów Zjednoczonych, a minimalna kwota wykupu wynosi 100 000 USDC. Ma ona trwać aż do 1 lipca. Zachęcająca dla inwestorów ma być 20% stopa zwrotu w ujęciu rocznym, co wydaje się być praktycznie niemożliwe do wykonania.

Roger Ver – problematyczny kontrahent?

Jak dowiadujemy się z twittera CEO CoinFLEX’a – Marka Lamba, tajemniczym kontrahentem, który nie chce spłacić swojego zadłużenia miałby być Roger Ver.

Po drugiej stronie barykady stoi jednak sam oskarżony, który jak twierdzi, żadnego zadłużenia nie posiada, a to platforma CoinFLEX jest mu winna ogrom funduszy.

W odpowiedzi na tego Tweeta Mark Lamb kontynuuje narrację, zgodnie z którą twierdzi on, że oświadczenie Rogera Vera jest całkowicie fałszywe i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Aby wznowić swoją działalność i zacząć być wypłacalnym giełda musi zdobyć 47 milionów dolarów, których nie są w stanie wyegzekwować od Rogera Vera. Na razie nie wiemy jakie kroki zostaną podjęte w celu egzekucji zadłużenia, ale na pewno wydarzenia te będą miały swój dalszy ciąg.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Cristiano Ronaldo wyemituje serię tokenów NFT?
  4. Most harmony shackowany, skradziono 100 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ripple

Ripple opuści USA, jeśli przegrają sprawę w sądzie z SEC

etf

SEC odrzucił wniosek Grayscale o utworzenie ETF opartego o bitcoina