w

Kurs bitcoina utrzymuje trend wzrostowy, po raz kolejny zbliża się do 44 tys. dolarów

Kurs bitcoina przebił poziom 43,5 tys. dolarów, a na rynku utrzymuje się spory optymizm. W ostatnich dniach walczy o utrzymanie i kontynuację trendu wzrostowego

Aktualnie kurs bitcoina utrzymuje poziom 43,5 tys. dolarów (175,5 tys. PLN) i ma realne szanse przełamać trend spadkowy, który trwa już od wielu tygodni. Ostatni tydzień po dużych wzrostach mimo wszystko zamknął się poniżej poziomu otwarcia z poprzedniego tygodnia. Za spadkami stoi widmo podwyżek stóp procentowych przez FED w USA oraz niepewna sytuacja na Ukrainie. Kluczowy w tym procesie okaże się poziom około 50 tys. dolarów (201 tys. PLN), który musiałby zostać przebity, a następnie utrzymany jako wsparcie przy potencjalnych korektach. Jednocześnie na wysokim poziomie utrzymuje się również kapitalizacja rynkowa bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 830 miliardy dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 19 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła o 2%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła prawie 45,5 tys. dolarów (183,3 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 44 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje teraz neutralność co do dalszej sytuacji rynkowej i są to wartości o wiele większe, niż jeszcze kilkanaście dni temu. Mimo neutralnego sentymentu, kurs bitcoina przebił już 42,5 tys. dolarów i stabilnie utrzymuje się powyżej poziomu 40 tys. dolarów. Na nadzwyczajnym posiedzeniu FED’u, które odbyło się 14 lutego nie ogłoszono jeszcze oficjalnych podwyżek stóp procentowych, ale jasno zasygnalizowano, że takowe będą.

Crypto Fear & Greed Index on Febuary 15, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 3060 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 365 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 13 miliardów dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Rynek kryptowalut i kurs bitcoina wyhamowany przez widmo rosnących stóp procentowych w USA?

kurs bitcoina

Kurs bitcoina poniżej 40 tys. dolarów – czy na rynek wraca strach?