w

Rynek kryptowalut i kurs bitcoina wyhamowany przez widmo rosnących stóp procentowych w USA?

Kurs bitcoina przebił poziom 40 tys. dolarów, a na rynku nadal utrzymuje się względny optymizm. W ostatnich dniach walczy on o utrzymanie się powyżej tego poziomu i kontynuację trendu wzrostowego.

Aktualnie kurs bitcoina utrzymuje poziom 42,5 tys. dolarów (171,5 tys. PLN) i ma realne szanse przełamać trend spadkowy, który trwa już od wielu tygodni. Trzy ostatnie tygodnie zamknęły się na zielono, ale kluczowy w tym procesie okaże się poziom około 50 tys. dolarów (201 tys. PLN), który musiałby zostać przebity, a następnie utrzymany jako wsparcie przy potencjalnych korektach. Jednocześnie na wysokim poziomie utrzymuje się również kapitalizacja rynkowa bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 803 miliardy dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 13,6 miliarda dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena wzrosła o 2%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła prawie 45,5 tys. dolarów (183,3 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 44 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów panuje teraz neutralność co do dalszej sytuacji rynkowej i są to wartości o wiele większe, niż jeszcze kilkanaście dni temu. Mimo neutralnego sentymentu, kurs bitcoina przebił już 42,5 tys. dolarów i stabilnie utrzymuje się powyżej poziomu 40 tys. dolarów.

Informacją, która dość negatywnie wpłynęła na dalsze wzrosty w ostatnich dniach jest to, że FED (rezerwa federalna USA), ogłosił na 14 lutego nadzwyczajne posiedzenie, na którym będą rozmawiać o postępującej inflacji. Prawdopodobnie będzie wiązało się z to z podwyżkami stóp procentowych w USA, co bez wątpienia umocni dolara i odbije się na większości rynków finansowych i reszcie walut.

Crypto Fear & Greed Index on Febuary 13, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas kapitulacji całego rynku zanotował gigantyczny spadek i odbił dopiero na poziomie 2160 dolarów za sztukę. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 2940 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 349 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 10 miliardów dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

shiba inu

Shiba Inu notuje 50% wzrostu jeden dzień podczas odbicia na rynku kryptowalut.

kurs bitcoina

Kurs bitcoina utrzymuje trend wzrostowy, po raz kolejny zbliża się do 44 tys. dolarów