w

Binance coin – BNB pod lupą Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd

Binance coin (BNB) jest to token użytkowy wykorzystywany na giełdzie binance, który początkowo również oparty był o sieć ethereum. Po czasie jednak deweloperom udało na tyle rozwinąć się projekt, że migrował on na własny łańcuch. Aktualnie giełda ta posiada największe wolumeny transakcyjne na świecie, a token ten wykorzystywany jest także na inteligentnym łańuchu sieci binance (ang. binance smart chain), która działa podobnie jak sieć ethereum. Jest ona jednak skontruowana w ten sposób, aby zapewnić znacznie większą przepustowość kosztem decentralizacji. Pozwala to przetwarzać takie same ilości transakcji jak w sieci ethereum, ale szybciej i taniej. Natywnym tokenem, który pobiera się w formie gazu za korzystanie z tej sieci jest BNB.

SEC bada legalność pierwszej oferty publicznej BNB

Token BNB wykorzystywany jest jako zasób użytkowy w ekosystemie Binance, umożliwiając użytkownikom uzyskiwanie zniżek na ich działalność handlową. Jednocześnie BNB funkcjonuje jako aktywo do spekulacji, co uczyniło go piątą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, a w swoim ATH (ang. all time high) miał trzecie miejsce.

 

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd bada, czy giełda Binance złamała zasady dotyczące papierów wartościowych, gdy pięć lat temu uruchomiła swój token BNB w pierwszej ofercie publicznej (ICO).

Binance sprawdzane pod kątem prania pieniędzy

CEO giełdy – Changpeng Zhao udostępnił całą korespondencję binance pomiędzy zespołem od cyberbezpieczeństwa, a Reutersem. Twierdzi on, że dziennikarze zrobili tzw. cherry picking, czyli wybieranie i publikowanie tylko tych fragmentów, które pasowały im do narracji dziennikarskiej.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bored Ape Yacht Club

Discord BAYC zhakowany – inwestorzy stracili miliony dolarów

Kontynuacja korekty - kurs bitcoina poniżej 28 tys. dolarów i notuje dalsze spadki

Kontynuacja korekty – kurs bitcoina poniżej 28 tys. dolarów i notuje dalsze spadki