w

Kurs bitcoina spada do 43 tys. dolarów, czy to koniec wzrostów?

Kurs bitcoina w ostatnich dniach zanotował znaczny spadek. O ile nowy rok rozpoczął się całkiem dobrze, to zaledwie kilka dni później kurs bitcoina spadł z poziomu 47 tys. dolarów (189,6 tys. PLN) do poziomu 43 tys. dolarów (173,3 tys. PLN), co w ujęciu dniowym daje spadek o ponad 9%. Jednocześnie zmniejszyła się również kapitalizacja bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 815 miliardów dolarów. Natomiast wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wyniósł ponad 36 miliardów dolarów. Jeśli jednak spojrzymy na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena spadła jeszcze mocniej. W szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła ona ponad 52 tysiące dolarów (209 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik ten wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wynosi on 15 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów nadal panuje niepewność i ekstremalny strach, co do dalszej sytuacji rynkowej.

Crypto Fear & Greed Index on January 6, 2022

Notowania altcoinów

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas ostatniej doby zanotował spadek na poziomie ponad 10% a jego kurs spadł do dolarów za sztukę do poziomu 3373 dolara za sztukę. Kapitalizacja tego projektu wynosi aktualnie 402 miliarda dolarów, a dzienny wolumen jest na poziomie 28 miliardów dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Shiba Inu – rewolucja czy kolejny mem?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trump

Melania Trump emituje tokeny NFT.

kurs bitcoina

Stabilizacja – czy kurs bitcoina zacznie odbijać?