w

Stabilizacja – czy kurs bitcoina zacznie odbijać?

Kurs bitcoina w ostatnich dniach wszedł w fazę konsolidacji. Od chwili, gdy jego wartość zanurkowała do 40 tys. dolarów (159 tys. PLN), co od początku roku oznaczało spadek o prawie 19%, zaczął on odbijać. Aktualnie jego wartość wynosi ok. 43 tys. dolarów za sztukę (171 tys. PLN). Jednocześnie zmniejszyła się również kapitalizacja bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 812 miliardów dolarów. Natomiast wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ponad 14 miliardów dolarów. Jeśli jednak spojrzymy na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena spadła, a szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła ona ponad 44 tys. dolarów (175 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik ten wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wynosi on 21 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów nadal panuje niepewność i ekstremalny strach, co do dalszej sytuacji rynkowej, jednak jest to poziom minimalnie większy, niż tydzień temu, gdy wartość ta dochodziła nawet do 15 punktów.

Crypto Fear & Greed Index on January 16, 2022

Notowania altcoinów

Altcoinem, który notuje w ostatnim czasie największe wzrosty jest cardano (ADA). W ciągu ostatniej doby wzrósł on o ponad 10%, co związane jest z informacją na temat uruchomienia pierwszej zdecentralizowanej giełdy za pośrednictwem tej sieci – SundaeSwap. Użytkownicy, którzy będą posiadać kryptowalutę ADA i trzymać ją w odpowiednich poolach, wybranych w głosowaniu otrzymają darmowe tokeny wyemitowane przez tę giełdę, co wzbudziło wzmożone zainteresowanie projektem. Aktualnie wartość jednego tokena ADA to koło 1,4 dolara za sztukę.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Shiba Inu – rewolucja czy kolejny mem?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina spada do 43 tys. dolarów, czy to koniec wzrostów?

memowe kryptowaluty

Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?