w

Co dziesiąty Amerykanin przyznaje się do inwestowania w kryptowaluty

W badaniach ankietowych zleconych przez amerykańską rezerwę federalną stwierdzono, że prawie 12% dorosłych amerykanów przyznało się do tego że inwestowała lub posiada w swoim portfolio cyfrowe aktywa w postaci kryptowalut. Oznacza to że co dziesiąty przeciętny Amerykanin przyznał się, że miał do czynienia z walutami cyfrowymi.

Ankieta zatytułowana „Dobrostan gospodarczy amerykańskich gospodarstw domowych w 2021 r.” i opublikowana 23 maja 2022 r. miała na celu zmierzenie kondycji ekonomicznej konsumentów po pobraniu próbek informacji od 11 tys. obywateli ameryki.

Kryptowaluty w USA

Wersja ankiety z 2021 r. po raz pierwszy zawierała pytania dotyczące walut cyfrowych, w badaniu podkreślającym status własności kryptowalut wśród Amerykanów w kontekście wzrostu sektora w ostatnich miesiącach.

Badania wykazały, że pomimo tego, że kryptowaluty są stosunkowo nowym produktem sektora finansowego, większość osób wchodzących w interakcje z aktywami cyfrowymi skupiała się głównie na stronie inwestycyjnej, a w mniejszym stopniu zwraca uwagę na technologię jaka za nimi stoi.

Z badań wynikło również, że około 2% badanych regularnie wykorzystuje kryptowaluty jako środek płatniczy, a nie tylko pod kątem inwestycyjnym. Podkreślono również, że osoby dorosłe, które inwestowały w cyfrowe aktywa miały nieproporcjonalnie większe dochody, od reszty badanych uczestników, którzy zadeklarowali brak zainteresowania tym tematem. Możliwe jest to ze względu na fakt, że największa liczba zainteresowanych tym tematem obraca się w środowisku nowych technologii, a także IT, gdzie przeciętne wynagrodzenia bywają często wyższe, niż we wielu innych zawodach.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tag heuer

Luksusowy producent zegarków ze Szwajcarii – Tag Heuer akceptuje płatności w kryptowalutach

kurs bitcoina

Kurs bitcoina po raz kolejny poniżej 30 tys. dolarów – jakie są perspektywy dla rynku kryptowalut?