w

Pol’and’Rock Festival stawia na NFT

Pol’and’Rock Festival, jeden z największych darmowych festiwali w Europie, zainicjował swoją własną linię tokenów NFT. Wyjątkowe NFT z 29. Pol’and’Rock Festival dostępne są w sklepie Siemashop.pl oraz na platformie Influ.com.

Cały przychód z dystrybucji tych tokenów zostanie przeznaczony na sprzątanie i porządkowanie terenu festiwalowego w ramach kampanii „Zaraz Będzie Czysto”. Za tokenizację, wsparcie technologiczne i przygotowanie procesu sprzedaży odpowiada InfluVerum, firma będąca właścicielem platformy Influ.com. Wcześniej w tym roku, firma ta zorganizowała i wdrożyła projekt tokenizacji kultowych serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pol’and’Rock Festival stawia na NFT

Pol’and’Rock Festival stawia na NFT

Pol’and’Rock Festival stawia na NFT

„Miłość – Przyjaźń – Muzyka” to nie tylko hasło Pol’and’Rock Festival, ale także nazwa kolekcji festiwalowych tokenów NFT. Organizatorzy jednego z największych niebiletowanych festiwali w Europie stawiają na NFT jako jedno z narzędzi pozyskiwania środków w ramach akcji „Zaraz Będzie Czysto”. Dochód z dystrybucji tokenów zostanie w całości przekazany na posprzątanie i uporządkowanie pola festiwalowego po zakończeniu imprezy. Unikatowe NFT 29. Pol’and’Rock Festival dostępne są w Siemashop.pl oraz na polskiej platformie do obrotu NFT – Influ.com.

To pierwsze tego typu rozwiązanie nie tylko w historii samego festiwalu Pol’and’Rock, ale również pionierskie wykorzystanie tokenów na polskim rynku eventów, wydarzeń i imprez masowych. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki festiwalowej kolekcji NFT nie tylko uda się szybko i sprawnie pozyskać środki na posprzątanie terenu wydarzenia, ale podkreślają również wyjątkowe korzyści, które czekają na wszystkich właścicieli tokenów.

Podczas 31. Finału w naszych działaniach pojawiły się cyfrowe serduszka, czyli tokeny NFT – rozpoczęła się nowa era pomagania! Ten sposób wsparcia spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Z myślą o Najpiękniejszym Festiwalu Świata powstały pierwsze w historii festiwalowe tokeny NFT – do wyboru: Miłość, Przyjaźń i Muzyka – mówi Jurek Owsiak. – Zdobywając je, możecie wesprzeć akcję Zaraz Będzie Czysto. Wybierzcie jedną z unikatowych grafik – tokenów NFT, która będzie pamiątką Waszego zaangażowania w tworzenie Pol’and’Rock Festival. Każdą z tych grafik zaprojektowałem wraz z ekipą fundacyjnych grafików. Czekają też na Was niespodzianki – wycieczka po backstage’u, festiwalowe koszulki i wiele innych – dodaje Jurek Owsiak.

Na uczestników tegorocznego Pol’and’Rock Festival i wszystkie osoby, które zechcą wesprzeć akcję „Zaraz Będzie Czysto” czekają trzy rodzaje cyfrowych aktywów. Do każdego z nich został dołączony pakiet korzyści dla nabywcy, który różni się w zależności od przekazanej kwoty darowizny. Podstawowa forma wsparcia to NFT Przyjaźń x Pol’and’Rock w cenie od 29 zł, który obejmuje grafikę zaprojektowaną przez Jurka Owsiaka, pakiet social media oraz certyfikat autentyczności tokenu. Druga opcja to NFT Miłość x Pol’and’Rock, w skład której wchodzi 50 tokenów za 299 zł, pakiet korzyści identyczny jak w wersji Przyjaźń, a dodatkowo także spersonalizowana koszulka festiwalowa i jednorazowa wejściówka na backstage. Obie wersje NFT można kupić od 11 lipca. Trzecią odsłonę kolekcji stanowi NFT Muzyka x Pol’and’Rock, której sprzedaż ruszy na kilka dni przed startem imprezy, a benefity z nią powiązane będzie można odebrać już podczas samego festiwalu.

Wielka Orkiestra, jak zawsze działa skutecznie i nowocześnie, adaptuje do polskich warunków światowe trendy. Z zainteresowaniem obserwujemy, jak globalne marki i organizacje wykorzystują NFT do realizacji rozmaitych celów, w tym także zbiórek i akcji charytatywnych – przekonuje Ewa Myślińska CEO InfluVerum, właściciela platformy Influ.com. – I chociaż w Polsce nie mamy jeszcze tylu doświadczeń z działalności na masową skalę, to 31.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazał, że Polacy nie boją się technologicznych nowinek i z pełnym zaangażowaniem sięgają po nowe możliwości wsparcia projektów charytatywnych. Przypomnę, że legendarne serduszka WOŚP w styczniu tego roku można było po raz pierwszy nabyć w formie tokenów NFT. Znakomity efekt akcji upewnił nas w tym, że kolejna współpraca, tym razem przy Pol’and’Rock Festival, również uczyni z NFT skuteczne narzędzie pozyskiwania środków. Nie mamy wątpliwości, że tokeny to nowoczesny i uniwersalny sposób aktywizacji dużej i różnorodnej grupy odbiorców, a za WOŚP podążą wkrótce inni organizatorzy festiwali, eventów i imprez sportowych – podkreśla Ewa Myślińska.

Organizatorzy Pol’and’Rock Festival zadbali również o to, by festiwalowe tokeny były przyjazne środowisku. Cała kolekcja NFT X Miłość, Przyjaźń, Muzyka powstała w technologii blockchain z wykorzystaniem zrównoważonej platformy Polygon, która po kluczowych zmianach funkcjonalnych z września 2022 zapewnia niższą emisję śladu węglowego aż o 99.992%.

Więcej szczegółów i informacji o projekcie na stronie festiwalowej kolekcji NFT nft.polandrockfestival.pl.


  1. W sztukę NFT zaangażowało się już wiele osób. Jak zrobić własne NFT i dołączyć do tego grona?
  2. Wirtualny świat za prawdziwe pieniądze. Dlaczego cyfrowy rynek NFT jest wart miliardy?
  3. Według raportu BitPay płatności Litecoin zyskują na popularności. Czy to oznacza, że warto zainwestować w tę kryptowalutę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wyprzedaż kryptowalut

Czy gotówka odejdzie w zapomnienie?

wrażliwe dane

Kod źródłowy to najczęściej udostępniane wrażliwe dane w ChatGPT