w

Noworoczne wzrosty – kurs bitcoina idzie w górę.

Kurs bitcoina rozpoczął nowy rok falą kilkuprocentowych wzrostów. O północy, gdy rozpoczął się nowy rok jego cena oscylowała w okolicach 46,200 dolarów za sztukę( 186,4 tys. PLN). Podczas ostatniej doby zanotował on wzrost do kwoty ponad 47,000 dolarów (189,6 tys. PLN), co w ujęciu dniowym daje wzrost o 1,7%. Jednocześnie zwiększyła się również kapitalizacja bitcoina i wynosi ona w tej chwili ok. 895 miliardów dolarów. Natomiast wolumen dla bitcoinna wyniósł ponad 17 miliardów dolarów. Jeśli jednak spojrzymy na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego cena spadła. W szczytowym punkcie ubiegłego tygodnia wynosiła ona ponad 52 tysiące dolarów (209 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik ten wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wynosi on 22 punkty, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów nadal panuje niepewność i ekstremalny strach, co do dalszej sytuacji.

Crypto Fear & Greed Index on January 2, 2022

Notowania altcoinów

Najpopularniejszy altcoin, którym jest ether, podczas ostatniej doby zanotował wzrost na poziomie 2,9% a jego kurs wzrósł z 3709 dolarów za sztukę do poziomu 3820 dolara za sztukę. Kapitalizacja tego projektu wynosi aktualnie 446 miliardów dolarów a dzienny wolumen jest na poziomie 8,7 miliarda dolarów.


  1. Salwador buduje bitcoinowe miasto – bitcoin city!
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Shiba Inu – rewolucja czy kolejny mem?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

shiba inu

Shiba inu – rewolucja czy kolejny mem?

nft token

NFT token. Przyszłość nadeszła i zmienia sposób budowania naszych relacji z klientami