w

Kurs bitcoina zbliża się do 48 tys. dolarów i utrzymuje trend wzrostowy

W ostatnich dniach kurs bitcoina znacznie wyłamał się z trendu bocznego i rozpoczął fazę sporych wzrostów. W zaledwie tydzień jego cena wzrosła o ponad 15% i przełamała trwające od wielu tygodni powolne spadki.

Kurs bitcoina w ciągu ubiegłego tygodnia porusza się w trendzie wzrostowym, a jego kurs przebił poziom 47 tys. dolarów. Rynki finansowe przyzwyczaiły się do trwającego na Ukrainie konfliktu zbrojnego i jest on już wyceniony w aktualnych wartościach aktywów. Dopóki szala zwycięstwa nie przechyli się na którąś ze stron, lub nie pojawią się znaczące w tej kwestii nowe informacje, to dalsze działania zbrojne nie powinny póki co wywoływać większych wahań na rynku. Wiele z aktywów uznawane za bezpieczne wyhamowało swoje wzrosty.

Kapitał powoli wraca na bardziej ryzykowny rynek akcji i walut cyfrowych. W czasach niepewności umacniała się wartość dolara, a aktualnie jego kurs wynosi 4,27 PLN. Drożejące wcześniej złoto kosztuje 1925 dolara za uncję. Rekord ustanowiło także Euro, które na szczycie kosztowało około 5 PLN, a aktualnie jest to 4,70 PLN. Dalsze osłabianie się złotówki tymczasowo wyhamowało ze względu na rosnące stopy procentowe, które mają wzmocnić naszą walutę. Kapitalizacja bitcoina i wynosi aktualnie ok. 905 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 28 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego wartość wzrosła o 15,9%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła około 48,2 tys. dolarów (206 tys. PLN).

Kurs bitcoina zbliża się do 48 tys. dolarów i utrzymuje trend wzrostowy

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 56 punktów, co oznacza, że na rynku wśród inwestorów pierwszy raz od dawna zawitała chciwość. Gwałtowne w ostatnim czasie wzrosty spowodowały, że inwestorzy odzyskali nadzieję na kontynuację tego trendu. Wiele osób spodziewa się, że jest to pierwszy krok na drodze, do ustanowienia przez bitcoina nowego ATH (ang. all time high) jeszcze w tym roku.

Crypto Fear & Greed Index on March 29, 2022

Notowania altcoinów – kurs ethera

Większość altcoinów w ostatnim czasie odbiła razem z bitcoinem. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem, również ulegał sporym wahaniom cenowym. Aktualnie cena jednego ethera wynosi 3420 dolara, a kapitalizacja całego projektu to 409 miliardów dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie 18 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cashio

Kosztowny błąd deweloperów – stablecoin Cashio w sieci Solana zhakowany

Kampania Binance w Polsce

Kampania Binance w Polsce