w

Kurs bitcoina poniżej 39 tys. dolarów – czy będzie kontynuował dalsze spadki?

Umacnianie się dolara i podwyżki stóp procentowych w USA powodują, że klasyczne rynki finansowe i skorelowane z nimi kryptowaluty kontynuują dalsze spadki. Kurs bitcoina nie utrzymał się w trendzie wzrostowym i spadł poniżej 39 tys. dolarów.

W ostatnim tygodniu kurs bitcoina zanotował sporą korektę i nie przebił linii oporu, powyżej której mógłby kontynuować trend wzrostowy. Po odbiciu się od poziomu 43 tys. dolarów zanotował gwałtowny spadek o ponad 11% w zaledwie kilka dni. Dla rynku kryptowalut nadchodzące lata będą wielkim testem, ponieważ będzie to pierwszy raz, gdy na amerykańskim rynku notowane będą podwyżki stóp procentowych w tak dużym stopniu i ewentualne spowolnienie gospodarcze oraz recesja.

Notowania na pozostałych rynkach finansowych

Kapitał ponownie zaczyna odpływać na bezpieczne rynki finansowe, co wiąże się z podwyżkami stóp procentowych i spowolnieniem gospodarczym, a także trwającym nadal konfliktem zbrojnym na Ukrainie. Umacnia się wartość dolara, a jego aktualny kurs wynosi 4,34 PLN. Złoto kosztuje aktualnie 1921 dolarów za uncję. Rekord ustanowiło także Euro, które na szczycie kosztowało około 5 PLN, a jest to aktualnie 4,64 PLN. Dalsze osłabienie złotówki (PLN) tymczasowo spowolniło, ale prawdopodobne są kolejne podwyżki stóp procentowych w naszym kraju. Aktualnie stopa referencyjna w Polsce wynosi już 4,5%, a w najbliższych miesiącach czekają nas z dużym prawdopodobieństwem kolejne serie podwyżek. Kapitalizacja bitcoina to ok. 735 miliardów dolarów. Wolumen dla bitcoina w ciągu ostatniej doby wynosił ok. 19 miliardów dolarów. Patrząc na kurs bitcoina w ujęciu tygodniowym, zauważymy, że jego wartość spadła o 2,7%, a szczytowym punkcie tego tygodnia wynosiła około 42 tys. dolarów (179 tys. PLN).

Nastroje inwestorów – kurs bitcoina

Wskaźnik Fear&Greed Index wykorzystuje takie parametry jak wolumen, aktywność rynkowa inwestorów, analiza wpisów w social mediach oraz bieżące trendy na rynku. Na ich podstawie ocenia nastroje, jakie panują na rynku wśród inwestorów i klasyfikuje w skali od 1 do 100 punktów. Na dzień dzisiejszy wskazuje on 23 punkty, co oznacza, że na rynek powrócił ekstremalny strach, związany z nieutrzymaniem się powyżej linii trendu wzrostowego, co potencjalnie wywołać może kolejne duże fale spadków.

Wskaźnik nastrojów sentymentu na rynku - kurs bitcoina
Wskaźnik nastrojów sentymentu na rynku – kurs bitcoina

Notowania altcoinów – kurs ethera

Pozostałe kryptowaluty w ostatnim czasie ulegają podobnym ruchom cenowym jak bitcoin. Ether, który jest najpopularniejszym altcoinem kosztuje aktualnie 2817 dolarów, a kapitalizacja całego projektu to 339 miliardy dolarów. Dzienny wolumen jest na poziomie ok. 12 miliardów dolarów.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cbdc

Meksyk planuje wprowadzenie CBDC w ciągu następnych 3 lat

elon musk kupuje twittera

Elon Musk kupuje Twittera za 44 milardy dolarów!