w

Badanie EBC – co dziesiąta rodzina ze strefy Euro inwestuje w kryptowaluty

Jak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych przez Europejski Bank Centralny (EBC), co dziesiąta rodzina, która znajduje się w strefie euro (przyjęła walutę euro na swoim terytorium) posiada w jakimś stopniu ekspozycję na kryptowaluty. Badanie EBC oszacowało, że 10% gospodarstw domowych w strefie euro miała styczność z walutami cyfrowymi. Dowiedzieliśmy się również, że bogatsze rodziny są bardziej skłonne do kupowania bitcoina oraz altcoinów.

Holenderskie gospodarstwa na pierwszym miejscu – badanie EBC

Badanie EBC w którym ankietowano uczestników wykazało, że około jedna na dziesięć jednostek rodzinnych w następujących sześciu krajach europejskich (Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Holandia) posiada kryptowaluty. 37% badanych przyznało, że zainwestowało ponad tysiąć dolarów na rynku, a 29% poinformowało, że zainwestowana przez nich kwota mieści się w przedziale między tysiącem a pięcioma tysiącami dolarów. Zaledwie spośród wszystkich, którzy zadeklarowali się jako inwestorzy przeznaczyło na ten cel kwotę powyżej 10 tys. dolarów.

Wśród Holendrów możemy zaobserwować największe zainteresowanie tą klasą aktywów, ponieważ 14% lokalnych gospodarstw domowych posiada je w swoim portfolio. Ostatnie miejsce w rankingu tym zajmują Francuzi, u których odsetek rodzin posiadających kryptowaluty wynosi zaledwie 6%.

Kto inwestuje najwięcej? – badanie EBC

„Średnio młodzi dorośli mężczyźni i wysoko wykształceni respondenci byli bardziej skłonni do inwestowania w kryptowaluty w badanych krajach. W odniesieniu do umiejętności finansowych, respondenci, którzy uzyskali wyniki na najwyższym lub najniższym poziomie pod względem wyników w zakresie umiejętności finansowych, z dużym prawdopodobieństwem posiadali kryptowaluty”.

Jak wynika z badań, bogata część populacji uważa tę niszę za ciekawszą pod względem inwestycyjnym. Badanie EBC oszacowało również, że największą grupę inwestorów którzy posiadają kryptowaluty stanowią młodzi mężczyźni, osoby z wykształceniem wyższym, a także ludzie o dużej wiedzy finansowej. Nie powinno być to niespodzianką, ponieważ dla osób, które z kryptowalutami wcześniej nie miały do czynienia zagadnienie to może być bardzo trudne. Wymaga ono zrozumienia i sporej wiedzy, aby rozpocząć swoje pierwsze inwestycje.


  1. Najpopularniejsze oszustwa kryptowalutowe – na co uważać, aby nie paść ich ofiarą?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Elon Musk planuje kupno Twittera za 43 miliardy dolarów!
  4. Dogecoin środkiem płatniczym na Twitterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kurs bitcoina

Kurs bitcoina spada pomimo wzrostów na amerykańskich indeksach giedłowych

kurs bitcoina

Kurs bitcoina przebija ponownie 30 tys. dolarów – czy nastąpi odbicie?