Menu

Kryptowaluty jak zacząć | Wszystko o bitcoinie | Czym jest blockchain

w

Memowe kryptowaluty – chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?

Jednymi z pierwszych kryptowalut, które przyciągają zainteresowanie wielu inwestorów są tzw. memowe kryptowaluty (np. Shiba Inu, Dogecoin, Floki Inu). Większość z nich ma bardzo ograniczoną użyteczność i słabe podłoże techniczne, a mimo to są w stanie na fali popularności zbudować ogromne zainteresowanie dookoła siebie i szerokie grono fanów, które mocno je wspiera. Często przyczyną tego są zabawne reklamy, memy i spora popularność wśród influenserów. Czynniki te powodują, że są one bardzo pożądane przez nowych inwestorów, co przekłada się na bardzo gwałtowne ruchy cenowe na tych aktywach. Są bardzo pro-wzrostowe w krótkim terminie, przez co stopa zwrotu może osiągnąć nawet kilkuset procent, co jeszcze bardziej oddziałuje na psychikę nowych inwestorów. Niewiele osób jednak liczy się z tym, że po tak gwałtownych wzrostach przychodzi odreagowanie, a cena i zainteresowanie osób posiadających memowe kryptowaluty może drastycznie spaść lub przenieść się w inne miejsce.

Memowe kryptowaluty – wyraźny spadek zainteresowania

W ubiegłym roku wiele kryptowalut przyćmiło bitcoina pod względem wzrostów i potencjalnej stopy zwrotu z inwestycji. Radość inwestorów jednak nie trwała długo. Kryptowaluta Shiba Inu w szczytowym punkcie była najczęściej oglądaną walutą na portalu Coinmarketcap, który jest jednym z wiodących serwisów służących do śledzenia kursów kryptowalut. Aktualnie możemy zauważyć, że zainteresowanie nią bardzo gwałtownie spadło, co również widać w przełożeniu na kurs. O ile bitcoin jest aktualnie w trendzie spadkowym, a jego kurs znajduje się 39% poniżej ATH (ang. all time high) to w przypadku Shiby spadek ten wynosi ponad 66%!

Memowe kryptowaluty - chwilowy spadek zainteresowania czy odejście w zapomnienie?
Zainteresowanie Shiba Inu na przestrzeni ostatnich 90 dni, google trends.

Jedną z osób, która w sporym stopniu przyczyniła się do sukcesu wielu z tych kryptowalut był znany wszystkim Elon Musk – CEO Tesli. Na swoim twitterze spopularyzował on w sporym stopniu dwie najbardziej rozpoznawalne z nich, tj. Shiba Inu oraz Dogecoin. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że Dogecoin będzie akceptowany jako środek płatniczy w Tesli. Aktualnie możliwy jest zakup tylko towarów dodatkowych w sklepie Tesli, a nie samych samochodów. Funkcjonalność ta ma zostać uruchomiona dopiero za jakiś czas.

Zainteresowanie Dogecoinem na przestrzeni ostatnich 90 dni, google trends.

Informacja ta spowodowało chwilowy wzrost zainteresowania tą kryptowalutą, co przełożyło się na krótkotrwałe wzrosty. Jednak jak możemy zauważyć zaczyna ono znowu spadać i prawdopodobnie utrzyma ten trend do czasu, gdy nie pojawi się kolejna znacząca informacja na jej temat.

Ponowny wzrost zainteresowania z pewnością zobaczymy, gdy zaobserwujemy przypływ nowych inwestorów, co nastąpi gdy bitcoin wejdzie na kolejną falę wzrostów. Aktualnie obserwujemy trend, w którym wpisy influenserów, nawet takich jak Elon Musk, już w znacznie mniejszym stopniu w jakikolwiek sposób wpływają na ruchy cenowe tych aktywów. Z każdym kolejnym razem jest on mniejszy w ujęciu procentowym, co świadczy o tym, że rynek powoli zaczyna do nich „przyzwyczajać”.


  1. Stablecoin – jak stabilne kryptowaluty utrzymują swój kurs?
  2. Dlaczego warto korzystać z platformy portfelbitcoin.pl?
  3. Rynek NFT, czym jest i jaka czeka go przyszłość?
  4. Shiba Inu – rewolucja czy kolejny mem?

 

Dodaj odpowiedź

Exit mobile version