Istnieje wiele typów portfeli kryptowalutowych, a to który zdecydujemy się wybrać, może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa prowadzenia naszej inwestycji. Szeroka gamma portfeli do wyboru od przeglądarkowych poprzez desktopowe, aplikacje w telefonie czy portfele sprzętowe może być na tyle skomplikowana dla nowych inwestorów, że często na tym etapie decydują się zrezygnować z dalszej inwestycji.
Najprostszy i bezpieczny portfel przeglądarkowy – Portfel Bitcoin
Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z kryptowalutami oraz planujemy inwestować względnie nieduże kwoty warto postawić na prostotę, wygodę oraz bezpieczeństwo.
Sam mechanizm działania kryptowalut oraz technologia blockchain są na tyle skomplikowane dla nowych użytkowników, że dodatkowe utrudnianie sobie procesu inwestycyjnego np. poprzez zakładanie kilku portfeli wielosygnaturowych, osobno dla każdej z kryptowalut, przy niskich kwotach inwestycji wydaje się bezsensowne.
Portfelbitcoin.pl pozwala nam na przechowywanie kilku typów kryptowalut w jednym miejscu, a oprócz tego zapewnia możliwość ich wymiany między sobą. Dodatkowo jest on zintegrowany z kantorem wymiany kryptowalut – kantorbitcoin.pl, co pozwala nam w każdej chwili na wypłatę środków w postaci złotówkowej na konto w banku, a także bezpośrednie wpłaty poprzez kantor na nasze saldo w portfelu.
Kolejnym atutem jest to, że środki te możemy wypłacić także w formie cyfrowej waluty, na dowolny inny portfel lub giełdę, a więc nie jesteśmy ograniczeni do jednej platformy, co ostatnio jest coraz częstszą praktyką. Wielokrotnie zdarza się, że pośrednicy sprzedają nam tak naprawdę samą ekspozycję na daną kryptowalutę, a nie realny token, który zawieszony jest w sieci blockchain. Powoduje to, że nie możemy w żaden sposób go wykorzystać oprócz wykonania transakcji kupna i sprzedaży u danego dostawcy, co często wiąże się również d ekstra prowizjami.
Korzystając z portfelbitcoin.pl możemy wypłacać swoje środki za darmo, a jedyna opłata to ta, która pobierana jest przez sieć danej kryptowaluty (często zależy ona od ogólnego natężenia ruchu w danym momencie).
Jeśli jednak zdecydujemy się przechowywać środki w tym portfelu, nie musimy martwić się o ich bezpieczeństwo, oprócz podwójnej weryfikacji wymaganej do zalogowania, warto pamiętać, że 98% z nich będzie przechowywane poza siecią (ang. off-chain) co uniemożliwia jakiekolwiek próby zhakowania tak zlokalizowanych kryptowalut. Na portfel podręczny trafiają one w momencie, gdy zlecimy ich wypłatę i przesyłane są w miejsce docelowe pożądane przez użytkownika.
- Czym jest AML i kto ma obowiązek ją posiadać procedurę AML?
- Czym są ETF’y i jaka jest szansa, że za ich pośrednictwem będzie można inwestować w bitcoina?
- Czym jest gorący portfel (hot wallet) i jaką ma przewagę nad zimnym portfelem?
Originally posted 2021-11-07 14:22:19.